O MNĚ

Má osoba:

Od svých 16ti let se věnuji počítačům, především programování. Studoval jsem strojní průmyslovku se zaměřením na IT obor. Na vysoké škole pak obor Manažerská informatika, kde IT oblast byla doplněna manažerskými poznatky. Následné navazující studium v oboru Řízení a ekonomika podniku s rozšířením managementu o ekonomiku podniku. V současnosti působím jako učitel informatiky na elektroprůmyslovce a ve volném čase programuji, tzv. do šuplíku, jen tak pro radost či pro konkrétní aplikace usnadňující práci, nebo vymýšlím různé aktivity (ať už podnikání, tak výlety, akce apod.)

Během studia jsem začal poznávat kouzlo kurzového sázení či rulety, ovšem nikoliv z pohledu gamblera, ale matematiky, jelikož ji mám rád. Sázení je v podstatě jedno velké počítání a příležitost pro přivýdělky. Dále se zajímám o investování do akcií, komodit, měn či nemovitostí. Mám rád muziku, hraní na kytaru a psaní. Postupem věku se více soustřeďuji na osobní rozvoj, který považuji za primární pro budoucí úspěch. Asi bych neměl opomenout zálibu v cestování, cyklistice a dřívějším hraní basketbalu.


Proč tyto stránky?

Odpověď vlastně navazuje na předchozí odstavce. Poněvadž se zajímám o spoustu oblastí a hodlám v každé z nich nějakým způsobem být aktivní, k tomu mám rád strukturu a přehlednost, pak mi přišlo nejlepší všechny tyto zájmy hodit pod jednu webovou hlavičku. Jedno místo, kde se budu věnovat oblastem, které mne baví, zajímají a chci se v nich dále rozvíjet.

Během pedagogické profese se stále častěji setkávám s jevem, kterému příliš nerozumím. A tím je totálně promrhaný čas studentů ve škole. Neříkám, že každý musí být vzorný žáček a to bych ani nechtěl, ale informací, kterých se jim dostává téměř zadarmo od lidí z praxe (ano nejeden učitel učí své poznatky z praxe) si neváží. Snažím se je ke studiu motivovat tím, že info, které dostávají ve škole, pak vzdělávací agentury za nemalé částky předávají v kurzech. Ve škole mají na předmět rok, dva, čtyři, v kurzu den, týden, měsíc? Samozřejmě neopomíjím zmínit, že čím více toho znají, tím mají pro svého budoucího zaměstnavatele vyšší hodnotu. Ono je lepší zvýšit plat jednomu člověku, než přijmout dalšího zaměstnance. V případě podnikání, pak jistě každá znalost přijde vhod. Ke všemu pochopením jednotlivých oblastí (předmětů) se rozvíjí myšlení, způsob myšlení, paměť, logika apod., což považuji za to nejpodstatnější co by škola měla studentovi dát. Teorie a fakta sama o sobě jsou, budou a dají se dohledat, ale myšlení se rozvíjí nejen s věkem a zkušenostmi, ale i rozhledem. Myšlení bezpochyby výrazně ovlivňuje náš život.Přesto všechno studenti raději prosedí většinu času na sociálních sítích.

Proto také prostřednictvím tohoto webu se snažím najít lidi s podobnými zájmy, myšlením a rozvojem. Nejde mi o masivní prodeje, komukoliv, cokoliv, ale o nalezení těch, kteří mají zájem a chtějí se rozvíjet, ať už odborně či osobnostně.