Myšlení

Šťastný život díky SEBEuvědomění

Doba je zlá, uspěchaná, lidé jsou takový a makový. Tímto povzdechnutím začne asi většina lidí, kteří něco od života čekají. Nikoliv ambice, plány a sny, ale, že se to prostě samo uděje a ono nic a proto jejich vidění je spíše černé než bílé. V podstatě na otázku "Jak žít šťastný život" je jednoduchá, ale přesto silná a vystihující odpověď. SEBEuvědomění.

Uvědomit nikoliv jak to v životě chodí, jaké Vás chce vaše okolí, rodiče kamarádi, šéf a kdoví ještě, ale co chcete Vy sami. Uvědomit si sám sebe. Co Vás naplňuje, baví, zajímá, čemu jste ochotni věnovat čas a co je pouze ztráta. Je velice jednoduché stěžovat si, jaký je šéf vůl a jak zase "musíte" do práce a jak počítáte minuty, kdy půjdete domů. Právěže SEBEuvědoměním zjistíte co chcete, co Vám vadí a zda-li jste ochotni do tohoto investovat energii. Pokud si toto uvědomíte, samozřejmě čím dříve tím lépe, ale ono nikdy není pozdě, tak máte slušně našlápnuto, ke šťastnému životu. Není to nic sobeckého, prostě Váš život žijete Vy a nikdo jiný. Vy chodíte do té práce, kterou nesnášíte, Vy držíte nervy na uzdě před šéfem, kterého byste nejraději nakopali, Vy se se vším ve Vašem životě vyrovnáváte a perete. Tak a co teď s tím?

Znovu opakuji. Ujasnit si, co chcete Vy. Co očekáváte, co Vám přináší dobrý pocit, co Vás baví a na základě těchto poznatků, dále jednat. Najděte si práci, která Vás bude naplňovat. Důvod je prostý. Budete se do ní těšit, budete plní energie, čas Vám bude ubíhat. Samozřejmě se to projeví i na vašem okolí, protože z Vás bude sršet tolik pozitivní energie a nadšení. Samozřejmě se nejedná pouze o zaměstnání, ale i spousta jiných faktorů, např. bydlení (vyhovuje Vám to současné, chcete větší, menší, do města, z města, byt, baráček, pronájem či vlastní?), partner (jste opravdu spokojení, nebo ve vztahu setrváváte pouze ze setrvačnosti?), kamarádi (mají Vaši přátelé či kamarádi pro Vás nějaký přínos pozitivní energie? Jsou vám nápomocni nebo se spíše ozvou když něco potřebují? Tráví s Vámi svůj volný čas?) a spoustu, spoustu dalšího.

SEBEuvědoměním si uvědomíte svoje hodnoty (priority) a především hodnotu svoji. Ve chvíli, kdy přijmete to, co chcete Vy sami a půjdete za tím, pak to pozná i Vaše okolí a především s vysokou pravděpodobností prožijete spokojený a šťastný život.

Předchozí článek

Seznam článků
Myšlení

Další článek
Proč by nešel uskutečnit vlastní sen?