Kurzové sázení

Proč využít k vydělávání kurzové sázení?

Pokud řeknete, že sázíte, budete zřejmě označeni za hazardéry. To si raději něco koupím,. možná uslyšíte jako argument. Podstata je ve vnímání peněz a přístupu. Jistota je lidská vlastnost, kterou by chtěl asi každý a proto raději vymění peníze za něco spotřebního (elektronika, oblečení apod.). Potřebují ihned směnu něco za něco. Jenže bohužel už nevidí, že toto zboží se opotřebovává a ztrácí na hodnotě, takže si koupí další spotřební věc a kolečko se opakuje. V podstatě se vydělává jen na spotřebu.

Jenže penízky se dají využít i jako zhodnocení. "Ale když prohraju, nebudu mít nic." S tím lze samozřejmě souhlasit, ale dotyčný si neuvědomuje, že si za své peníze také něco "koupil" a to hned nadvakrát. Jednak pocit vzrušení, adrenalinu, zpříjemnění apod., ale také možnost výdělku. Je to něco abstraktního, něco co není vidět a proto je raději upřednostněna směna za zboží. Je pravdou, že ne každý potřebuje k životu adrenalin a vzrušení, jenže pak díky této "jistotě" vydělává jen na přežití. Peníze jsou oběživo a měly by být nejen spotřebovány, ale i investovány.

Dostáváme se do oblasti investic, která už je v podvědomí i neznalých. Fondy na "jistotu" to jistí, ale aspoň se trochu zachová hodnota peněz a možná to i někomu prospěje. No a pak je tu investování jako takové, kdy investujete prostředky do něčeho (zlato, pšenice, ropa, měnové páry, akcie firem atd.) a očekáváte jejich návratnost spolu se ziskem. Ovšem ten Vám nikdo nezaručí, takže už jsme u nějakého rizika ztráty, což mimochodem u fondů je taky.

Investování je ve svém základu dosti podobné kurzovému sázení. Ukazatele jsou sice jiného rázu, finanční vs. sportovní, ale ve výsledku je potřeba udělat rozhodnutí, ze kterého očekáváme zhodnocení investovaných prostředků. A jsme u toho. Jako obchodníci na burze budeme pravděpodobně uznáváni a označováni za schopné či chytré.

Zde už zřejmě dochází k neznalosti. Investování jako takové je obecně známo, podporováno, vychází publikace, kdežto sázení je bráno jako hazard, na který se může patologicky doplatit.

Kurzové sázení lze brát pouze jen jako zábavu či jako investici. Burzovní investor hledá podstatné informace potřebné pro své rozhodnutí, např. z výkazu zisků a ztrát, výročních zpráv nebo čehokoliv pro předpověď budoucího vývoje. V sázení je to stejné. Chceme-li se přiblížit možnému výsledku, budeme sbírat taktéž informace. Forma týmu, vzájemné zápasy, atmosféra v kabině, zranění hráči, motivace týmu, nezaplacené výplaty hráčům a spoustu dalšího. Podstata je stejná akorát v jiném oboru. Následně se utvoří rozhodnutí na investici/sázku a případná ztráta by měla motivovat k lepší práci s informacemi a jejich vyhodnocením. Stejně jako burza nabízí sportovní sázení zajímavé zhodnocení.

Přesto investování do kapitálu může představovat hazard a sázení jež je oficiálně povážováno za hazard býti investicí, přestože splňuje definici hazardu. Ta říká, že hazardem se rozumí dobrovolný vstup sázkaře do sázky s jistou nevýhodou. Tuto nevýhodu pouze představuje zisk kanceláře, která o něj sníží kurzy. Je to firma a ta podniká pro zisk. Všude v obchodě nakoupíte dráž než je vyrobeno, zde je to stejné, jen je potřeba změnit úhel pohledu.

Jste-li zdravě chtiví, draví a nebolí Vás mírná ztráta peněz, možná jste uvažovali o investování. Pokud finance nejsou Vaše oblast zájmu, možná to bude sportovní odvětví. Ať už je kurzové sázení cokoliv, každopádně je to velká PŘÍLEŽITOST.

Více o kurzovém sázení se dočtete v knize Kurzové sázení krok za krokem.

Předchozí článek

Seznam článků
Kurzové sázení

Další článek
Pravděpodobnost a kurz pro kurzové sázení