Kurzové sázení

Co je to sázková kancelář a kde ji najít

Pro uzavření sázky je samozřejmě zapotřebí někoho, kdo onu sázku vypisuje a zároveň je ochoten ji přijmout a vyplatit v případě výhry. Takovým společnostem se říká sázkové kanceláře nebo jednodušeji sázkovky. Jak je jistě všem známo, sázkovka je běžná firma, která provozuje činnost za účelem zisku. Tedy vypsané příležitosti neodrážejí procentuální pravděpodobnost zápasu, ale je snížen o zisk kanceláře. Proto například při hodu mincí se nevypíší kurzy 2 a 2, ale například 1,86 a 1,86. Rozdíl tvoří zisk kanceláře. Z toho důvodu je důležité hledat takové sázkovky, které nabízejí vyšší kurzy a mají tedy vlastní nižší zisk. Zkusme to na malém příkladu.

Z analýzy zjistíme vítězství domácích v kurzu 1,8, ovšem jiná sázkovka nabízí 1,9. Při sázce 100 Kč by v prvním případě činila čistá výhra 80 Kč, ve druhém 90 Kč. Deset korun sice není velký rozdíl, ale při konečném zúčtování to můžeme pěkně pocítit. Navíc při sázce 1000 Kč by rozdíl činil 100 Kč atd. Takže ano, výběr sázkové kanceláře hraje také roli při bilanci zisků a ztrát.

Vsadit si lze buď fyzicky na pobočce, kde obsluze nadiktujeme čísla utkání a tipy a jako potvrzení dostaneme tzv. tiket, kde je vše popsáno. Je to stejné jako stvrzenka v obchodě. Jelikož údržba takové pobočky něco stojí (pronájem, obsluha), k celkové částce k zaplacení je přičten, tzv. manipulační poplatek, který činil 10%, dnes spíše 5%. Vsadíme-li tedy 1000 Kč na tiket, obsluze zaplatíme 1100, resp. 1050 Kč.

Rozšířenější je v dnešní době spíše internetové sázení, které jak název napovídá, se odehrává na internetu. Může vsázet kdykoliv, odkudkoliv a bez manipulačního poplatku. Případné změny kurzů jsou také ihned vidět. Stačí pouze poslat peníze na účet sázkovky, ale vhledem k tomu, že platebních metod bývá opravdu velký výběr, už během chvilky lze mít na svém sázkařském kontě finanční prostředky. U internetového sázení je dle platných zákonů se nejen registrovat na stránkách sázkovky, ale i fyzicky registraci dokončit na pobočce, kde nám obsluha předá smlouvu. Zde je už na chuti či požadavcích sázkaře, zda bude na internetu využívat mnoha jeho výhod ovšem s vědomím záznamu a dohledatelnosti každé jeho aktivity či chce zůstat sázkařem anonymním ovšem s přirážkou v podobě manipulačního poplatku.

Zmíním pouze české sázkové kanceláře, jelikož oficiálně by se nemělo sázet u kanceláří, které nemají sídlo v ČR, čímž bohužel odpadají ty kvalitní jako Bet365 či Pinnacle.

Tipsport
Největší sázková kancelář u nás, která začínala s jednou pobočkou v Berouně a rozrostla se do obřích rozměrů přesahující i české hranice. Poskytuje největší množství živých přenosů včetně české hokejové a fotbalové ligy. Pro nově příchozí nabízí různé bonusy (především peníze zdarma ve výši prvního vkladu, které lze vybrat za určitých podmínek). Nabízí i různé soutěže, jak krátkodobé, tak celoroční.

Fortuna
Druhá největší sázkovka v ČR. Obecně mívá o trochu menší kurzy než Tipsport, ale není to pravidlem. Lze najít i nemálo zápasů, kde Fortuna nabízí kurzy zajímavější. Živé přenosy, bonusy a občasné soutěže jsou samozřejmostí.

Další sázkovky
Chance, Synottip, Sazka, Maxi-tip (předsedou představenstva je Lubor Dědič), Victoria tip, Startip

Více na téma Kurzové sázení se dočtete v knize Kurzové sázení krok za krokem.

Předchozí článek
Typy money managementu v kurzovém sázení

Seznam článků
Kurzové sázení

Další článek