Finanční gramotnost

Osobní rozpočet je základem finančního úspěchu 2

Níže jsou kroky, které by mohly pomoci v pořádku osobních financí:

Příjmy a výdaje
Nejzásadnější krok. Udělejte kolonku s nápisem příjem a vepište do ní veškeré plusové položky (plat, pronájem, kapesné, brigády).

To stejné udělejte i s výdaji (hypotéka, jídlo, zálohy, spotřeba) včetně penzijka a stavebka.

Rozdíl mezi příjmy a výdaji (bilance), pak může být přebytkový (ušetříte), vyrovnaný (výdaje=příjmy) a schodkový (výdaje jsou vyšší než příjmy).

Analýza příjmů a výdajů
Projděte výdaje znovu a promyslete, zda-li jsou opravdu potřeba, zda-li se nedají snížit. Pokud například měsíčně prokouříte 1000 Kč, zkuste zvážit snížení částky a z rozdílu spořit. Podstatou je místo spotřeby efektivnější využití, třeba vylepšení bytu či dovolená. Významné položky rozpočtů tvoří převážně jídlo a bydlení. Líbí se Vám současné bydlení? Jste zde spokojeni? Neumíte si představit bydlet jinde? Super. Pak zde určitě úsporu nehledejte.

Analýza příjmů spíše závisí na Vaší spokojenosti v zaměstnání/podnikání. Děláte rádi svoji práci? Máte dostatek času na sebe, rodinu, koníčky? Vyhovuje Vám současný stav? Pokud ne, nejlepší chvíle začít hledat takovou činnost, která Vás bude naplňovat. Pokud Vás práce baví, ale finanční odměna neodpovídá představám, zkuste si najít vyhovující přivýdělek. Nebo snižte stávající úvazek a najděte si další práci jinde. Prostřídáte prostředí i lidi. A koneckonců ve výsledku může být výplata vyšší. Všechno jde když se chce, jen je potřeba vědět co chtít.

Po analýze
Osobní rozpočet máme optimalizovaný, příjmy odpovídají našim představám a výdaje jsou pod kontrolou. U vyrovnaného rozpočtu záleží již na povaze každého, zda vyhovuje žít tzv. od výplaty k výplatě. V případě přebytku jste na dobré cestě efektivní práce se svými financemi, využití je široké a záleží na jedinci co očekává. Dají se zúročit v bance, investovat do akcií či do kurzového sázení.

Obálková metoda
Snad nejjednodušší a zároveň nejúčinnější metoda spravování peněz. Podstatou jsou tzv. "obálky" (fyzické, v Excelu, na papíře), prostě chlívečky, pro daný cíl či plánovaný výdaj. Mějme obálku "Jídlo" určenou na období 1 měsíce s částkou 5000, ze které bereme při nákupu jídla. Dojdou-li prostředky před koncem období, je buď částka nízká anebo se utrácelo příliš. Zbydou-li peníze, pak tuto sumu lze použít v dalším měsíci nebo přemístit do obálky "Cestování", "Rezervy" apod. Smyslem je obrana proti utrácení peněz z jedné hromady do chvíle než dojdou. Ovšem přířadíme-li výdaji konkrétní částku je třeba s ní vyjít. Odborně se tomu říká rozpočet.

Rezervy
Tvoří základ každého rozpočtu ať už osobního či firemního. Vlastně říká "Dávej bokem na horší časy". Někdo doporučuje 5% příjmů jiný 10%, případně minimálně trojnásobek měsíčních výdajů, lépe šestinásobek a ideálně dvanáctinásobek. Rezerva se může hodit pro případ dlouhodobého úrazu či ztráty zaměstnání, rozbití pračky, ledničky atd.

Evidence toku peněz
Chcete-li finance spravovat dlouhodobě efektivně jistě nebude od věci si vyškeré příjmy, výdaje a obálky přehledným způsobem evidovat třeba v nějakém tabulkovém kalkulátoru (např. Excel). Rozdělte příjmy a výdaje na kategorie (jídlo, nájem, zálohy), program za nás určí součty, výpočty vzorců či grafy. Máte tedy i přehled kolik peněz je na účtě. Způsob zápisu je individuální. Někdo potřebuje barvičky, jinému postačí obyčejný zápis do sloupců, ale společné by mělo být minimálně vše výše popsané.